Blog

نرده شیشه ای اجرا و فروش قیمت نرده شیشه ای

این مورد را ارزیابی کنید
(4 رای‌ها)
نرده شیشه ای نرده شیشه ای نرده شیشه ای

نرده شیشه ای,قیمت نرده شیشه ای

نرده شیشه ای یکی از شکیل ترین و زیباترین نرده ها می باشد . نمایی که ایجاد می کند مدرن و متمایز خواهد بود. نرده های شیشه ای دارای مزایایی است که  به اجمال به آنها اشاره می کنیم. امنیت، یکی از مهمترین و حیاتی ترین ابعاد نرده های شیشه ای می باشد. برخلاف باور عموم که تصور می کنند نرده شیشه ای امنیت ندارد و یا امکان سقوط آنها وجود دارد و یا با کوچکترین ضربه ای دچار شکست می شود و ...... نرده های شیشه ای از امنیت بالایی برخوردار هستند . با توجه به اینکه اجرای آن کار ظریفی است ضروری است که گروهی کاربلد و حرفه ای نصب و اجرای آن را بر عهده گیرند.

از دیگر مزایای نرده های شیشه ای صرفه جویی در انرژی است چرا که با ایجاد عایقی شفاف و یکدست هم می تواند رسانای خوب نور باشد و هم می تواند مانع و سدی در برابر هدر رفت انرژی گرمایی در زمستان و انرژی سرمایی در تابستان شود.

امکان اجرای آن در ساختمان های مختلف مسکونی تجاری تفریحی و اقامتی وجود دارد. همچنین بخش های مختلف ساختمان ها می تواند به نرده شیشه ای مجهز شوند مانند بالکن و تراس و راه پله ها کناره های استخرها روف گاردن ها. همانطور که بر می آید می تواند رد پای آن را در قسمت های متفاوت ساختمان های مختلف مشاهده کرد.

امکان اجرای نرده شیشه ای در طرح ها و ابعاد مختلف وجود دارد به طوری که کاملا با محیط اطراف هماهنگ شود و به زیبایی داخلی و یا خارجی محل ساختمان بیفزاید. استحکام این نوع از نرده ها بالاست و نیاز به مراقبت و همچنین نظافت چندانی ندارند چرا که یکسری از پنل های شیشه ای آن با تکنولوژی نانو تولید می شود که نیاز به نظافت را به حداقل ممکن می رساند. پس به طور کلی به صرفه جویی اقتصادی می انجامد چون از تحمیل هزینه های اضافی و ناخوشایند تعمیر و بازسازی و یا تعویض بی نیاز خواهید بود.
پنل های موجود در نرده های شیشه ای به روش های مختلفی می تواند تولید شود و از طرفی هم روش های نصب می تواند متفاوت باشد از اینرو نرده های شیشه ای به دسته های متنوعی طبقه بندی می شوند.

نرده شیشه ای

انتخاب نرده شیشه‌ای آکات

با اولین تماس مشاوران و کارشناسان حرفه ای  مجموعه نرده شیشه ای آکات به محل پروژه شما اعزام خواهند شد و پس از اندازه گیری دقیق متراژ وارائه طرح ها و تصاویر مربوطه پاسخگوی سوالات و ابهامات فنی شما در قالب مشاوره رایگان خواهند بود.

روش تولید نرده های شیشه ای

نرده شیشه ای با بهره گیری از تکنولوژی پیشرفته ای تولید می شود که امنیت و استحکام را به بالاترین سطح ممکن برساند. آنچه معمولا پس از اجرا خواهیم داشت نمایی یکدست است که فاصله بین بسیار کم است به طوری که احتمال عبور حیوانات کوچک خانگی مانند پت ها وجود ندارد .

دوام بالایی دارد و در صورت شکست احتمالی تکه ها بسیار ریز خواهند بود به طوری که خطر سقوط تکه ها ی بزرگ به جای مانده نیست و این امر به دلیل کارگذاشتن یک لایه pvb می باشد.
از آنجا که پنل های شییشه ای به صورت سکوریت و یا لمینت هستند تکنولوژی های خاص گرمادهی و در کوره های مجهز تولید این نرده ها بکار گرفته می شوند.
به طور کلی نرده های شیشه ای به دسته های زیر طبقه بندی می شوند:

  • نرده شیشه ای اکسپوز
  • نرده شیشه ای فیکس پوینت
  • نرده شیشه ای دفنی
  • نرده شیشه ای اسپیگات
  • نرده شیشه ای فریملس

نرده شیشه ای

نرده شیشه‌ای اکسپوز

نرده شیشه ای اکسپوز با نام روکار نیز شناخته شده است. در این روش هیچگونه فلز عمودی ای کار گذاشته نمی شود وحاصل کار نمایی تمام شیشه است. آنچه در این روش اهمیت دارد کف سازه می باشد که باید از قبل آماده سازی شود. اندازه گیری دقیق کف ساز بسیار حیاتی و مهم است.

در مرحله بعد باید پنل های شیشه ای را به کمک پروفیل های یو شکل آلومینیومی در یک راستا و تراز ثابت و ایستا کرد . و در انتها برای اینکه نمایی تمیز و شکیل داشته باشیم کاورهای آلومینیومی روی پروفیل ها تعبیه می شود. دستگیره ها نصب شده و ترجیحا جنس آنها آلومینوم و یا استیل است.

نرده شیشه‌ای اکسپوز

نرده شیشه‌ای فیکس پوینت

در نرده شیشه ای فیکس پوینت پنل ها یه صورت منظم متصل می شوند .بر روی پنل ها با توجه به قطر یراق آلات سوراخ های دقیق و منظی در فواصل مشخص تعبیه می شود . درمرحله بعد با استفاده از این نقاط که نقاط اتصال فیکس پوینت موسومند پنل ها به سازه اصلی متصل می شوند.  در مرحله آخر می توان دستگیر ه های انتخابی را نصب کرد. جنس این دستگیره ها از آلومینوم و یا استیل می تواند باشد.

یراق آلات معمولا بنا به درخواست مشتری می توان بین آن استیل و آلومینیوم متغیر باشد. اما استفاده از استیل و آلومینوم توصیه می شود.

پنل های بکار رفته سکوریت و لمینت هستند و ضخامت آنها عبارتند از: شیشه سکوریت بین 8 تا 10 سانتیمتر و شیشه لمینت بین 12 تا 20 سانتیمتر و ارتفاع آنها تا 20 سانتیمتر می رسد.

نرده شیشه‌ای فیکس پوینت

نرده شیشه‌ای اسپیگات

از نرده شیشه ای اسپیگات یا جان پناه اسپیگات می توان تقریبا برای اجرا در هز سازه ای استفاده کرد مانند راه پله ها و تراس ها و بالکن و ... یکی از مزیت های اصلی نرده شیشه ای اسپیگات این است که اجرا و نصب آن چندان زمانبر نیست .

یراق الات مستحکم و با دوام و از جنس آهن هستند که با یک لایه رنگ الکترواستاتیک پوشانده شده است و یا اینکه بنا به درخواست مشتری می تواند استیل با کیفیت و یا آلومینوم باشد. این پروفیل ها  در مدل عرضه می شوند که بنا به نقطه کاربد آنها می تواند انتخاب شود. مدل های لوله گرد و چهرگوش پروفیلی.

پنل های شیشه ای به صورت لمینت و اسکوریت تهیه می شوند و نصب آنها به صورت خود ایستا می باشد. ابعاد این پنل ها معمولا 110 در 220 سانتیمتر می باشد و فاصله میان آنها معمولا از 1 سانتیمتر تجاوز نمی کند. 

نرده شیشه‌ای اسپیگات

نرده شیشه‌ای دفنی

اجرای نرده شیشه ای دفنی معمولا در ساختمان های تجاری و اداری صورت می گیرد. این نرده شیشه ای به صورت توکار  است و مناسب ساختمان های عمومی و شلوغ می باشد. نمای حاصل پس از نصب نرده شیشه ای دفنی یک دیواره تمام شیشه فاقد هرگونه عنصر عمودی و افقی است .

در اولین اجرا پروفیل های یو شکل آلومینیومی در فواصل منظم 35 سانتیمتری در کف سازه کار گذاشته می شود تا محل نصب و اتصاب پنل های شیشه ای را مهیا سازد. این پروفیل ها معمولا در ارتفاع 20 تا 25 سانتیمتر می باشند. ضربه و فشار پذیری نرده شیشه ای دفنی تا چهارصدوپنجاه کیلوگرم بر هر متر مربع است.

نرده شیشه‌ای دفنی

نرده شیشه‌ای فریملس

نرده شیشه ای فریملس بدون قاب و چهارچوب می باشد. محل نصب آن در کناره راه پله ها و بالکن و تراس هاست. برای مکان ها ی شلوغ و تجاری توصیه نمی شود چون امنیت دیگر نرده های شیشه ای را ندارد. و بیشتر مناسب مکان های خصوصی است.

برای اجرای آن ابتدا باید پایه های پروفیل را کنار یکدیگر قرار داد . جنس این پروفیل ها معمولا استیل و آلومینیوم است  و به صورت چهار گوش و یا گرد است و ضخامت آنها میان 8 تا 10 میلیمتر است.

نرده شیشه‌ای فریملس

نرده شیشه ای بالکن

استفاده از شیشه در بالکن ها به ایجاد یک نمای شفاف و روشن که باعث استفاده بهتر از نور طبیعی می شود کمک می کند به همین دلیل نرده های شیشه ای بهترین روش برای رسیدن به این هدف ها است. نرده شیشه ای بالکن از نظر زیبایی و از جهت ایمنی می تواند اولین انتخاب باشد زیرا شیشه های استفاده شده در این مدل نرده بالکن بسیار با استحکام هستند و توان بالایی برای تحمل فشار و ضربه از محیط اطراف دارند و می توانند به رنگ های متنوع متناسب با دید کلی نمای بیرونی و داخلی ساختمان تولید شوند.

ارتفاع نرده شیشه ای بالکن معمولا از 110 سانتیمتر تا 140 سانتیمتر می باشد و شیشه استفاده شد در اجزای این نرده ها ازنوع سکوریت یا لمینت با ضخامت های 12 و 16 میلیمتر می باشد. هر چه طول بالکن ها بیشتر باشد ضخامت شیشه های نرده بالکن نیز افزایش می یابد برای مثال اگر طول یک بالکن 4 متر باشد باید از شیشه های 16 میل استفاده شود اما اگر طول بالکن کمتر از 2 متر باشد می توان از شیشه های با ضخامت کمتر استفاده نمود. واحد قیمت گذاری نرده شیشه ای بالکن بر اساس متر مربع است البته اگر ارتفاع نرده شیشه ای بالکن کمتر از 110 سانتیمتر باشد این مبنا بر اساس متر طول خواهد بود.

نرده شیشه ای بالکن

نرده شیشه ای تراس

امنیت در تراس ها از یک طرف و محافظت از رطوبت و سرما و باد از سوی دیگر باعث شده استفاده از نرده های شیشه ای مورد توجه قرار گیرد زیرا این نوع نرده هم یک عایق مناسب حرارتی و یک دیواره محافظ است که دید شفاف و گسترده ای در فضای تراس ها به شما می دهد و می توانید از تماشای منظره اطراف لذت ببرید. مدل نرده شیشه ای تراس بر اساس شرایط موجود سازه ساختمان انتخاب می شود تا با توجه به طول تراس و ارتفاع مورد نیاز نرده تراس بهترین سیستم نرده شیشه ای برای شما نصب شود. مجموعه مهندسی آکات با سالها تجربه و اجرای موفق تعداد بسیار زیادی از سفارش نرده شیشه ای پروژه های ساختمانی تجاری و مسکونی این تضمین را به شما خواهد داد که در انتخاب مناسب ترین شیوه نصب نرده شیشه ای بهترین روش را متناسب با سلیقه و بودجه مالی شما پیش نهاد خواهد کرد.

نرده شیشه ای تراس

نرده شیشه ای پله

نرده های شیشه ای پله با تمام سیستم های اکسپوز، فیکس پوینت، اسپیگات و پایه شیشه گیر قابل اجرا است اما نرده شیشه ای بالکن یک تفاوت مهم با نرده های بالکن دارد و آن شکل ظاهری پنل های شیشه ای استفاده شده در این نوع نرده است. صفحات شیشه ای در نرده راه پله ها به شکل لوزی می باشد زیرا سطح کف راه پله با زاویه 45 ساخته می شود. نرده شیشه ای پله با ایجاد یک نمای شیشه ای شفاف و مدرن می تواند به زیبا تر شدن و روشن تر شدن محیط راه پله ها کمک کند. نرده شیشه ای پله باید حداقل تا ارتفاع 90 ساتیمتر فضای کناری پله ها را پوشش دهد و نوع شیشه در این مدل نرده شیشه ای با توجه به مدل نرده تعیین می شود.

نرده شیشه ای پله

اجرای نرده شیشه ای

برای نصب نرده شیشه باید به روش یا سیستم مهار کننده پنل های شیشه ای توجه داشت یعنی اگر از روش نرده شیشه ای دفنی استفاده می شود باید قبل از انجام عملیات کف سازی و سرامیک کاری بیس و پروفیل یو شکل آلومینیومی نگهدارنده شیشه در داخل زمین کار گذاشته شود و پس از آن مراحل سنگ کف اجرا شود.

در مدل نرده شیشه ای اکسپوز رو کار باید ابتدا زیر سازی آهنی نرده بر روی دیواره کناری پله و بالکن سوار شود و در مرحله بعد پایه های پروفیل آلومینیومی شیشه گیر نصب شود. در سیستم نرده شیشه ای فیکس پوینت نیز ابتدا باید از محل نصب یراق اسپایدری نگهدارنده شیشه بازدید شود تا اطمینان کامل در مورد محکم بودن دیواره ها برای تحمل فشار وزنی شیشه ها حاصل شود. اجرای نرده شیشه ای باید با دقت کامل انجام شود زیرا اگر در مراحل ساخت نرده کوچکترین اشتباهی رخ دهد خسارت زیادی به بار می آورد که هزینه قیمت نرده شیشه را افزایش می دهد.

قیمت نرده شیشه ای

قیمت نرده شیشه ای بر اساس ضخامت شیشه استفاده شده در گارد محافظ نرده و ارتفاع پنل های شیشه ای و طول هر پنل شیشه ای و نوع شیشه از بابت سکریت یا لمینیت بودن شیشه و کیفیت متریال و مدل یراق آلات و اتصالات نگهدارنده این شیشه ها بر اساس متر مربع محاسبه و قیمت گذاری می شود. قیمت نرده شیشه ای راه پله به جهت استفاده از شیشه هایی با ارتفاع کمتر نسبت به قیمت نرده شیشه ای بالکن ارزانتر خواهد بود. در ادامه لیست قیمت انواع نرده شیشه ای با توجه به موارد ذکر شده در جدولی شرح داده می شود. به دلیل تغییرات مداوم در قیمت شیشه برای اطلاع از قیمت به روز مدل های نرده شیشه ای با کارشناسان فروش شرکت تماس بگرید.

جان پناه شیشه ای

در تولید جان پناه شیشه ای از ترکیب هر دو نوع شیشه ی لمینت و سکوریت استفاده می شود:

جان پناه شیشه‌ای اکسپوز روکار

مکان های مناسب اجرای جان پناه شیشه ای اکسپوز روکار باغچه سقف ها و بالکن ها و تراس ها می باشد. شیشه های بکار رفته سکوریت و لمینت است و ضخامت آنها بین 16 تا 20 میلیمتر است. پروفیل ها یوشکل هستند و آلیاژ سخت برای تولید آنها مورد استفاده قرار می گیرد. ارتفاع آنها بین 20 تا 30 سانتیمتر است. دستگیره ها نیز باید از جنس آلومینوم ویا استیل ضدزنگ 304 است. این دستگیره ها یو شکل و یا دایره ای هستند.

برای اجرای جان پناه شیشه ای اکسپوز روکار باید ابتدا کف سازی را انجام داد. اجرای کف سازی از این جهت ضرورت دارد که زمینه اجرای جان پناه شیشه ای اکسپوز فراهم شود. کف باید همتراز باشد تا بتوان اجرا را شروع کرد. بعد از کف سازی پروفیل ها را در فاصله 35 سانتیمتری از یکدیگر در کف سازه ها نصب می کنند و در انتها پنل های شیشه ای تعبیه می شود. به منظور زبباتر شدن کار کاوری آلومینومی نیز کار گذاشته می شود.

جان پناه شیشه‌ای اسپیگات

  • جان پناه شیشه ای اسپیگات دارای دو فک است یک فک ثابت و یک فک متحرک یو شکل. یراق الات نیز به کف سازه متصل می شود. این اتصال به کمک بولت صورت می گیرد.
  • پنل ها ی مور استفاده در بالکن و تراس باید با یک لایه PVB پوشانده شوند. ابعاد پنل ها در طول و عرض و همچنین اتفاع مشخصی تولید می شود که عبارتند از 300 در 100 با ارتفاع 120 سانتیمتر.
  • ابعاد استاندارد یراق و اتصالات اسپیگوت عبا رتند: 5 تا 7 سانتیمتر تا ارتفاع 25 تا 35 سانتیمتری

جان پناه شیشه‌ای دفنی

جان پناه شیشه ای دفنی معمولا در مکان های شلوغ اجرا می شود چرا که فشارپذیری آن تا 300 کیلوگرم می باشد. در برای اجرای آن بتید در مرخله اول پروفیل های یو شکل کار گذاشته می شود سپس شیشه ها را نصب می کنند و بعد یک پوششی خاص در روی کف  هماهنگ و موازی با شیشه ها کار گذاشته می شود. این نوع از جان پناه از توان و امنیت و استحکام بالایی برخوردار است.
مکان های مورد استقبال نصب و اجرای جان پناه شیشه ای دفنی متروها و فرودگاه ها و همچنین مراکز تجاری می باشد.

جان پناه شیشه‌ای فیکس پوینت

جان پناه شیشه ای فیکس پوینت از ترکیب شیشه های لمینت چندلایه و شیشه های سکوریت در کنار همدیگر تولید می شود. ضخامت شیشه های لمینت 12 و 18 میلی متر و ضخامت شیشه های سکوزیت 10 تا 12 میلی متر می باشد. شیشه ها باید در یک خط تراز شوند و به کمک یراق الات خاص متصل و بولت شوند. این یزاق الات باید از استیل ضد زنگ 304 باشند و آلیاژ سختی داشته باشند. نقاط فیکس پوینت به صورت دکمه ای تعبیه می شود. آنچه در سیستم جان پناه شیشه ای فیکس پوینت اهمیت دارد زیرسازی و پروفیل کشی مناسب است.  در انتها دستگیره ها نصب می شود که باید از استیل ضدزنگ و یا آلومینیوم باشد.

جان پناه شیشه ای با پایه شیشه گیر

در جان پناه شیشه ای با پایه شیشه گیر پایه های استیل یا آلومینیوم به وسیله یک قطعه یو شکل با نام بست شیشه گیر به پنل های شیشه ای وصل شده و وزن آن را مهار می کند. حداکثر ضخامت شیشه های مورد استفاده در این مدل نرده 12 میلیمتر است و ارتفاع تمام شده برای اجار در راه پله 90 سانتیمتر و در بالکن ها 110 سانتیمتر است. قیمت جان پناه شیشه ای با پایه شیشه گیر از مدل های دیگر جان پناه شیشه ای ارزان تر می باشد اما ایمنی و استحکام آن از دیگر سیستم های نرده شیشه خور کمتر است. این مدل نرده برای استفاه در منازل و هتل ها مناسب می باشد و می توان با ابعاد متفاوت ان را مونتاژ کرد.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/akatalum/public_html/templates/jf_krom/html/com_k2/default/item.php on line 242
خواندن 2606 دفعه آخرین ویرایش در دوشنبه, 20 ارديبهشت 1400 02:24