نرده کابلی نرده کابلی

نرده کابلی - قیمت نرده کابلی

ایمنی سیستم نرده کابلی یا نرده سیم بکسلی به دلیل وجود سیم‌ها و کابل های محافظ توانایی لازم برای جذب نیروی وارده از ضربه را دارد و به دلیل ارتجاع در خود کمترین آسیب را به افراد می رساند و از طرف دیگر نرده کابلی با ظاهر مدرن و جذاب به ایجاد تصویری متفاوت در دکوراسیون داخلی و نمای بیرونی ساختمان کمک می کند. همچنین قیمت نرده کابلی با توجه به استحکام و ایمنی که دارد بسیار اقتصادی است که استفاده از آن را در هر مکانی یک گزینه مناسب کرده است. نرده سیم بکسلی از اتصالات و قطعات با کیفیت از جنس استیل ضد زنگ ساخته می‌شود.

نرده کابلی

دوام و ماندگاری اتصالات نرده کابلی بسیار زیاد است به اندازه‌ای که تضمین کننده کیفیت و استحکام این سیستم از نرده های ساختمانی است. به مشتریان که به دنبال ایجاد یک راه پله مدرن و متفاوت هستند و از طرفی امنیت و کیفیت را در نظر دارند، نرده کابلی و سیم بکسلی پیشنهاد می‌شود. شرکت آکات به عنوان اولین و بزرگترین تولید کننده اتصالات و قطعات نرده کابلی با تعهد کامل تمام سفارشات شما مشتریان محترم را با بالاترین کیفیت انجام خواهد داد.

نرده کابلی

نرده کابلی استیل

همانطور که از نام این مدل مشخص است تمام قطعات و اتصالات آن از نوع استیل درجه یک و زنگ نزن است که در هر شرایط آب و هوایی مقاوم بوده و هرگز دچار پوسیدگی و تغییر رنگ نمی شود. زیبایی و دوام نرده کابلی استیل استفاده از آن را در ساختمان‌های شخصی مانند ویلاها رواج داده است. کابل‌ها و سیم‌های استفاده شده در این مدل از نوع تمام استیل بوده و به همین دلیل هزینه ساخت و نصب آن نسبت به نرده‌ های آهنی بیشتر خواهد شد. نرده استیل کابلی با توجه به ارتفاع تمام شده آن شامل چند نقطه اتصال است و این تعداد به لحاظ ایجاد تمایز و ظرافت طراحی شده است. اتصالات در نرده استیل کابلی با لوله استیل ضد زنگ و با کیفیت انجام و پروفیل های استیل اجرا می‌شود. نحوه قرار گرفتن این لوله ها به صورت چهار عددی و یا سه عددی عمودی است و قسمت بالای نرده از چوب راش یا لوله است.

طول و ارتفاع نرده بسته به نوع سفارش و محل نصب تغییر می کند. نرده کابلی استیل برای اجرای در راه پله ها، بالکن ها و ایوان ها مناسب است. دستگیری روی نرده کابلی در قسمت اتصال پایه ها از لوله قطر 50 میلیمتر یا پروفیل 40 میلمیتر است. ضخامت کابل های استیل در این سیستم بین 6 تا 12 میلیمتر است که بر اساس محل اجرای نرده تعیین می شود.

نرده کابلی استیل

 

نرده کابلی آهنی

نرده سیم بکسلی آهنی با استفاده از اجزای آهنی مانند پروفیل ها و لوله های رنگ شده و کابل های گالوانیزه و اتصالات استیل ساخته می شود. نرده کابلی آهنی بیشتر در مکان های عمومی که تردد افراد در آنها زیاد است استفاده می شود. شکل پایه ها و تعداد گاردهای آن با توجه به طول دستگیره مشخص می شود. استفاده از فولاد آهنی ضخیم که به شکل پروفیل چهارگوش یا به صورت تسمه از ورق های آهنی به ضخامت 2 سانتیمتراست که برای ساخت پایه های اصلی نرده کابلی از آنها استفاده می شود که استحکام و مقاومت بسیار بالایی به این مدل نرده داده است.

اجرای نرده کابلی آهنی در کنار سواحل دریا و اسکله ها در بنادر یا کناره دیواره دریاچه های مصنوعی بیشتر استفاده می شود. زیرا ماندگاری و ایمنی آن برای تحمل شرایط بسیار خشن و فرسایشی در مناطق گفته شده زیاد است. نرده های سیم بکسلی آهنی قبل از آغاز مراحل اجرا در کوره های ویژه ای رنگ آمیزی شده تا دوام آن افزایش یابد. رنگ قالب برای این نوع نرده مشکی است زیرا نیاز به نظافت و نگهداری کمتری دارد و آلودگی را کمتر نشان می دهد.

پله کابلی

این پله ها یک دیواره و پرده تمام کابلی است که کف پله ها را در راه پله به سقف سازه ساختمان متصل می کند و به این ترتیب یک پله کابلی مدرن و زیبا اجرا می شود. ساخت و اجرای پله کابلی به تخصص و مهارت بالایی نیاز دارد که تنها توسط افراد و شرکت های معتبر باید انجام شود. شرکت آکات مجری تخصصی انواع سازه پل های کابلی در ایران است که توانسته با اجرای تعداد زیادی پروژه موفق اعتماد مشتریان محترم را جلب نماید. تفاوت اصلی در نرده و پله کابلی نوع اتصالات و ضخامت سیم بکسل هایی است که در ساخت این محصولات استفاده می‌شود .

قطر سیم ها در نرده راه پله بین 6 تا 12 میلیمتر است اما ضخامت کابل در سیستم پله کابلی نباید کمتر از ۲۰ میلیمتر باشد امنیت این پله ها بسیار بالا است به طوری که در زمان زلزله توان تحمل نیروی وارده به سازه ساختمان را دارد و می تواند واکنش مناسبی در برابر حرکت‌های ناگهانی ساختمان از خود نشان دهد از طرف دیگر پله های کابلی وزن بسیار کمتر نسبت به پله های آهنی و سیمانی دارد، در نتیجه برای امنیت و ایمنی افراد مناسب تر است.

پله کابلی

قیمت نرده کابلی

نرده کابلی بر اساس متر مربع محاسبه و تعیین قیمت می شود. در ادامه به توضیح مواردی که در قیمت نرده کابلی موثر هستند می پردازیم که به ترتیب عبارتند از:

  • ارتفاع تمام شده نرده کابلی - هر اندازه که ارتفاع نرده افزیش یابد تعداد ردیف های گارد محافظ افزایش می یابد در نتیجه قیمت نرده سیم بکسلی افزایش خواهد یافت.
  • ضخامت کابل ها و سیم ها در نرده کابلی - اگر قطر کابل ها بیشتر شود هزینه تمام شده ساخت نرده کابلی گرانتر خواهد بود.
  • جنس متریال سیم ها و کابل ها - اگر در اجرای نرده کابلی از سیم های استیل ضد زنگ استفاده شود قیمت نرده کابلی نسبت به زمانی که از کابل های فولادی گالوانیزه استفاده می شود بیشتر خواهد شد.
  • نوع پایه ها و هندریل (دستگیره) نرده کابلی - عامل بسیار مهمی که در کاهش یا افزایش قیمت نرده سیم بکسلی و کابلی موثر است جنس متریال پایه های نرده و هندریل آن است. اگر از پایه های آهنی به جای پایه های استیل در ساخت نرده کابلی استفاده کنیم هزینه نهایی ساخت بسیار کاهش خواهد یافت.
  • کیفیت و شکل یراق آلات نرده کابلی - اصلی ترین قطع در نرده کابلی یراق آلات مهار کش است که با دو متریال آهنی و استیل تولید می شود. نوع کاربری این قطع از این بابت که نرده کابلی به صورت گارد داخل پایه اجرا شود یا خارج پایه در تعیین قیمت نرده کابلی موثر است.
ردیف شرح و مدل نرده کابلی متراژ قیمت نرده کابلی(تومان)
1 قیمت نرده کابلی تمام استیل با فریم پروفیل و کابل استیل 304 30 تا 100 متر 2650000تومان
2 قیمت نرده کابلی آهنی با رنگ الکترو استاتیک و کابل گالوانیزه 30 تا 100 متر 1450000تومان
3 قیمت نرده کابلی آهنی بدون رنگ با کابل گالوانیزه 30 تا 100 متر 1550000تومان
4 قیمت نرده کابلی عمودی با سیم بکسل گالوانیره و مهارکس آهنی 100 تا 300 متر 185000 تومان
5 قیمت نرده کابلی عمودی استیل با کابل و مهارکش تمام استیل 304 100 تا 300 متر 285000 توامن

جهت کسب اطلاع از قیمت بروز نرده کابلی و نرده سیم بکسلی با کارشناسان ما در واحد فروش تماس حاصل نمایید. به دلیل نوسانت قیمت مواد اولیه لیست قیمت نرده کابلی در این صفحه بروز نمی باشد.

قیمت نرده کابلی

نرده سیم بکسلی

نرده سیم کابلی در مقایسه با بسیاری از انواع دیگر نرده ها به دلیل نیروهایی که با کشش کابل ها به پایه های انتهایی وارد می شود ، به فریم های بسیار سخت نیاز دارد. برای تأمین الزامات ایمنی ساختمان ، باید کابل ها کشیده شوند تا حداقل انحراف کابل با استفاده از یراق مهار کش فراهم شود. تولیدکنندگان از روشهای مختلفی برای دستیابی به همان نتیجه استفاده می کنند ، یک تولید کننده از پروفیل در سیستم های آلومینیومی خود استفاده می کند ، در حالی که فقط از اتصالات ضد زنگ خود برای مهار سیم بکسل استفاده می کند.

انواع پایه ها در نرده سیم بکسلی معمول از آهن ، استیل ضد زنگ ، آلومینیوم اکسترود شده یا چوب ساخته شده است.حداقل ارتفاع نرده سیم بکسلی مورد نیاز در هر ساختمانی بسته به منطقه و کاربری مسکونی یا تجاری آن متفاوت است. ارتفاع نرده سیم بکسلی به صورت استاندارد در راه پله بین 90 تا 110 سانتیمتر است و فاصله بین سیم بکسل های افقی 10 سانتیمتر باید باشد تا مورد تایید آتش نشانی برای دریافت پایان کار ساختمان قرار گیرد. ضخامت سیم بکسل ها در این نوع نرده از حداقل قطر 5 میلیمتر تا 20 میلیمتر است.

نرده سیم بکسلی

نرده کابلی از نظر مقاومت کششی بسیار قدرتمند است و به میزان فشار وزنی تا 1000 کیلوگرم مقاومت در برابر شکست دارد و گارد محافظ مناسبی برای نرده است. انواع مختلفی از کابل و سیم بکسل ها وجود دارد که(همچنین به آنها طناب سیم نیز گفته می شود). کابل گالوانیزه ، کابل استیل ضد زنگ نوع 304 مقاوم در برابر خوردگی ، نوع 316 (مناسب برای مناطق ساحلی) موجود است.

یراق آلات و اتصالات نرده کابلی

یراق آلات نرده کابلی وظیفه اصلی در تضمین ایمنی کابل ها برای تحمل فشار و کشش طولانی مدت و با شدت بالا را دارد. این اتصالات معمولان از استیل زنگ نزن 304 و 316 ساخته می شوند تا تغییرات آب و هوایی نتواند باعث تخریب و کاهش دوام آنها شود. با توجه به اینکه قطر کابل ها در این نوع نرده متفاوت است و متریال به کار رفته شده برای پایه ها و دستگیر نرده کابلی می تواند از جنس چوب یا آهن و استیل باشد طراجی اتصالات نرده کابلی بسیار متنوع و کاربردی است. برای اینکه یک نرده کابلی ایمن و زیبا داشته باشیم باید از یراق آلات مناسب و با کیفیت استفاده کنیم.

یراق آلات و اتصالات نرده کابلی

ایمنی در نرده کابلی

انعطاف پذیری نرده کابلی نکته مهمی در طراحی و ایمنی آن است. در یک نرده کابلی افقی یا عمودی ، کابل ها ، پس از کشیده شدن باید به اندازه کافی محکم باشند تا از عبور یک کودک از آن جلوگیری کند. عوامل موثر در این ایمنی کابل ها عبارتند از: کشش فاصله کابل ها ، پست های میانی (یا فاصله کابل) ، قطر کابل. هنگامی که ده کابل یا بیشتر وجود دارد ، مقدار کششی باورنکردنی در پایه های انتهایی نرده ایجاد می شود که هر کدام از کابل ها بین 200 تا 400 کیلوگرم کشش دارند. دست کم گرفتن کشش کابل های متصل شده به پایه انتهایی می تواند یک خطر ایمنی ایجاد کند.

بدون تردید نرده کابلی یکی از ایمن ترین و قابل اعتماد ترین محصولات ساختمان است زیرا کابل های محافظ در این مدل به سبب خاصیت ارتجاعی که دارند فشار وارده از اطراف را جذب کرده و خطرات احتمالی را به اندازه بسیار زیادی کاهش می دهند. از طرف دیگر استحکام و دوام اتصالات نرده کابلی بسیار زیاد است و می تواند یک نرده ایمن همیشگی را داشت.

نحوه محاسبه قیمت نرده کابلی

نکاتی وجود دارد که در نحوه محاسبه قیمت نرده کابلی را موثر میباشد؛ در زمان خرید نرده کابلی به نکات زیر دقت نمایید:

# تجربه کاری تکنسین نصب نرده کابلی

هزینه دستمزد یک نیروی تکنسین اجرایی ماهر و متخصص، به طور معمول از یک فرد کم تجربه و با مهارت کم، بیشتر است. اگر چه، خریداران زیادی یرای کیفیت نصب به پرداخت هزینه اضافی تمایل دارند برای اینکه می دانند از یک تکنسین ماهر نتایج مطلوب تری هم کسب می کند.

# ابزار و وسایل اجرای نرده کابلی

در صورتی که گروه اچرایی نرده کابلی دارای وسایل انجام کار شامل مهار کش کابل و دستگاه جوش و اینورتر جوشکاری در محل نباشد، مراحل مونتاژ نرده کابلی در کارخانه باید انجام شود که این کار به صرف هزینه های اضافی نیاز دارد که براساس به مکان کارخانه، نوع تجهیزات و دستگاه ها متفاوت است.

# فاصله مکان پروژه نرده کابلی تا محل کارخان

هزینه نصب نرده کابلی مانند بسیاری از محصولات و کالا ها در بازار، متفاوت است. به طور معمول، اجرای نرده کابلی در یک شهر بزرگ، مانند تهران و یا شیراز بیشتر از یک شهر کوچک است.

# آلیاژ اجزا و قطعات نرده کابلی

کیفیت قطعات و اتصالات آلیاژ نرده کابلی را می توان اصلی ترین مورد قیمت نرده کابلی است که در هزینه قیمت نرده کابلی موثر است. برای مثال استفاده کابل های استیل از کابل های گالوانیزه گرانتر است و هزینه نهایی خرید نرده کابلی را افزایش می دهد.

یک پروژه نرده کابلی در چه مدت زمانی اجرا می شود؟

اجرای نرده کابلی برای هر پروژه مدت زمان مشخصی دارد و مدت انجام کار پس از کارشناسی از محل پروژه مشخص میشود. اینکه مکان نصب نرده کابلی نیاز به چه تغییرات و زیرسازی دارد یا مناسب ترین مدل نرده کابلی برای یک پروژه کدام است همه این موارد زمان خاص خود را در تحویل نهایی کار دارد.

خواندن 7628 دفعه آخرین ویرایش در دوشنبه, 30 مرداد 1402 ساعت 00:04

 

آکات ایران با دو ده فعالیت و تلاش در زمینه طراحی , ساخت و اجرای انواع نرده آلومینیومی از قبیل نرده آلومینیوم طرح چوب , طلایی , برنزی , سیلور و تولید و نصب انواع نرده استیل , حفاظ استیل , نرده شیشه ای توانسته با ارائه باکیفیت ترین متریال و منصفانه ترین قیمت اعتماد و نظر مثبت مشتریان محترم را جلب نماید.

تلفن همراه (مدیر فروش) : ۰۹۱۲۷۱۲۰۰۸۳

تلفن پنج خط ویژه (فکس داخلی۴) : ۴۴۹۲۹۵۱۹ - ۰۲۱

 

 

Copyright 2023